Dobierz odpowiedni rozmiar i rodzaj kołka

Dystans punktowy do zbrojeń poziomych – baryłka

Dystanse do stropów (element dystansowy do stropu i podłoża żelbetowego) stosowane są do wszystkich szalunków wykonanych z desek, sklejki oraz deskowań drobno i wielkowymiarowych.  Eliminują problemy związane z poziomowaniem zbrojeń, ułatwiają i przyspieszają wykonywanie prac. Zużycie dystansów to  6-8 sztuk na 1m2.

Jest 3 produktów.

Pokazano 1-3 z 3 pozycji

Aktywne filtry

Dystanse do zbrojenia stropów

Dystanse do zbrojenia stropów to elementy, które służą do utrzymywania odpowiedniej odległości między zbrojeniem a szalunkiem podczas wykonywania żelbetowych stropów. Są one montowane na podłożu żelbetowym i pozostają w nim do momentu zalania stropu betonem. Dystanse do stropów są wykonane z tworzyw sztucznych lub metalu i dostępne są w różnych rozmiarach i kształtach, aby dopasować je do konkretnych wymagań projektowych i warunków budowlanych.

Zaletą stosowania dystansów do zbrojenia stropów jest to, że umożliwiają one precyzyjne ułożenie zbrojenia i uzyskanie równego poziomu powierzchni stropu po zalaniu betonem. Dystanse do stropów zapobiegają również przesuwaniu się zbrojenia podczas wylewania betonu i umożliwiają łatwiejsze ułożenie zbrojenia w trudno dostępnych miejscach.

Zalecane zużycie dystansów do zbrojenia stropów wynosi od 6 do 8 sztuk na metr kwadratowy powierzchni stropu, w zależności od rodzaju i rozmiaru dystansów oraz warunków budowlanych. Warto pamiętać, że nieodpowiednie stosowanie dystansów do zbrojenia stropów może prowadzić do niedokładnego ułożenia zbrojenia i braku równości powierzchni stropu po zalaniu betonem. Dlatego ważne jest, aby dobrać odpowiednie dystanse do zbrojenia stropów i zastosować je zgodnie z instrukcją producenta.