Dobierz odpowiedni rozmiar i rodzaj kołka

Listwy dystansowe do klinkieru

Listwy do klinkieru znajdują zastosowanie przy układaniu cegły klinkierowej na elewacjach domów oraz przy budowie murków i słupków ogrodzeniowych. Zastosowanie listwy przyspiesza prace budowlane i poprawia trwałość konstrukcji, ułatwia prawidłowe ułożenie cegły klinkierowej i pozwala na uzyskanie równej fugi oraz ogranicza zabrudzenia cegły.

Jest 2 produktów.

Pokazano 1-2 z 2 pozycji

Aktywne filtry

Pokazano 1-2 z 2 pozycji

Listwa dystansowa do klinkieru

Listwy dystansowe do klinkieru to elementy, które służą do utrzymywania odpowiedniej odległości między cegłami klinkierowymi podczas układania ich na elewacjach domów, murkach i słupkach ogrodzeniowych. Listwy do klinkieru są montowane na podłożu betonowym lub ceglanym i pozostają w nim do momentu zalania fug betonem lub zaprawą klinkierową.

Listwy dystansowe do klinkieru są wykonane z tworzyw sztucznych lub metalu i dostępne są w różnych rozmiarach i kształtach, aby dopasować je do konkretnych wymagań projektowych i warunków budowlanych. Zaletą stosowania listew dystansowych do klinkieru jest to, że umożliwiają one precyzyjne ułożenie cegieł klinkierowych i uzyskanie równej fugi oraz ograniczają zabrudzenia cegieł. Listwy do klinkieru przyspieszają prace budowlane i poprawiają trwałość konstrukcji.

Warto pamiętać, że nieodpowiednie stosowanie listew dystansowych do klinkieru może prowadzić do nieprawidłowego ułożenia cegieł klinkierowych i braku równości fugi. Dlatego ważne jest, aby dobrać odpowiednie listwy dystansowe do klinkieru i zastosować je zgodnie z instrukcją producenta.